Aj Ty v IT vo VÚB banke

30. 04. 2019

Girl’s Day, celosvetový deň žien v IT je špeciálne podujatie, ktoré sa koná každoročne štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci roka, teda 25. apríla. VÚB banka sa zapojila do tohto podujatia prvýkrát.,

V tento špeciálny deň IT podniky, inštitúcie či organizácie vo vyše 166 krajinách sveta otvárajú svoje brány stredoškoláčkam, ktoré tak majú jedinečnú príležitosť nahliadnuť do sveta IT. Cieľom tejto sympatickej aktivity je prezentovať atraktívny odbor informačných technológií dievčatám vo veku 15-18 rokov a priblížiť im, aké možnosti štúdia či práce tento odbor ponúka.

U nás vo VÚB banke sme privítali 16 stredoškoláčok z trenčianských, trnavských a bratislavských gymnázií a obchodných akadémií. Ráno ich privítal Peter Novák, vrchný riaditeľ úseku Prevádzky a IT, ktorý ich povzbudil v ich záujmoch aj o túto oblasť. Následne si pozreli viaceré priestory banky, od priestorov IT developmentu, projektových priestorov a nakukli aj do kancelárie generálneho riaditeľa. Nosnou časťou programu bol workshop so ženami, ktoré pracujú na rôznych pozíciách na IT oddelení. Tie dievčatám prezradili aká bola ich cesta k IT, čo vlastne študovali a ako sa dostali k IT práci, čo je náplňou ich práce alebo aj to, na čo by sa mali dievčatá zamerať ak by sa v budúcnosti chceli uplatniť na takýchto pozíciách.

Dievčatám sa u nás páčilo a my sa budeme veľmi tešiť, ak by sa k nám v budúcnosti niektoré vrátili ako naše kolegyne.