Do aktivity Naše mesto sa zapojil rekordný počet dobrovoľníkov z VÚB

11. 06. 2019

Naše mesto je najväčším podujatím firemného dobrovoľníctva na Slovensku, ktoré organizuje Nadácia Pontis. Keďže naši zamestnanci majú dobré srdce a radi pomáhajú svojmu okoliu, zapájame sa do tejto aktivity pravidelne už niekoľko rokov. Tento rok bol výnimočný nielen počtom organizácií, ktorým sme pomáhali, ale najmä počtom dobrovoľníkov z radov VÚB.

V piatok 7. júna sme dobrovoľničili na 6 lokalitách po celom Slovensku. Až 206 zamestnancov VÚB, ktorí v tento deň vymenili obleky a kostýmy za pracovné oblečenie a rukavice sa s chuťou pustili do zmeny svojho okolia, či pomoci deťom a starším ľuďom.

V Bratislave sme pokračovali v našej tradičnej brigáde v kultúrno-kreatívnom centre Nová Cvernovka, kde sme sa zamerali na zveľadenie parku, v ktorom sa stretávajú nielen „cvernovkári“, ale aj široká verejnosť. Spoločnými silami sme vdýchli centru opäť život vďaka novo zafarbenému plotu či novým kvetináčom, ktoré dotvárajú príjemnú atmosféru v okolí Novej Cvernovky.

Ďalšia skupinka VÚB zamestnancov zakotvila v bratislavskej Prüger-Wallnerovej záhrade. Tu sa dobrovoľníci doslova potrápili s obrovskými nánosmi náletovej vegetácie a invazívnych rastlín, suchými konármi, ale aj odpadom, ktorý bol do areálu nelegálne navozený. Okrem toho očistili aj starodávny domček, skleník a historický mobiliár. Nielen organizátori, ale aj zamestnanci boli nadšení z výsledku svojej práce.

Tretia partia našich bratislavských dobrovoľníkov navštívila ZŠ s MŠ pre deti a žiakov so sluchovým postihnutím. Plot, ktorý natierali ekologickou a zdravotne nezávadnou farbou, sa tiahne okolo celej školy. V natieraní nám pomáhala aj pani riaditeľka, a aj niekoľko žiakov. Výsledkom boli žiarivé farby na plote, ktoré rozjasnili nielen areál školy, ale aj oči detí a žiakov.

Zamestnanci z okolia Banskej Bystrice, ktorým záleží na ich okolí a meste, upratovali a zveľaďovali parčík Na Karlove, čím podali pomocnú ruku Banskobystrickému okrášľovaciemu spolku. Ich dobrovoľnícku prácu ocenia nielen všetci obyvatelia štvrte Na Karlove, ale aj okoloidúci, ktorí si budú môcť vďaka našim zamestnancom posedieť na nových lavičkách a načerpať novú energiu.

To, že dobrovoľníctvo je super teambuilding nám dokázali kolegovia z Prešova. Celý tím sa spojil, aby pomohol organizácii Rákociho cesta s revitalizovaním hradu Šebeš. Dobrovoľníci najprv absolvovali krátku túru na hrad, kde vyčistili jeho okolie od odpadu. Pomohli tiež s prípravou na obnovu hradných múrov a vytvorili aj posedenie pre turistov a návštevníkov zrúcaniny.

Potešiť starších ľudí do Domu seniorov v Tatranskej Štrbe prišli naši dobrovoľníci z okolia Popradu. Zamestnanci, ktorí tu boli navštíviť seniorov minulý rok, motivovali ďalších, a preto sme s veľkou radosťou museli tento rok hľadať ďalšie aktivity, ktorými by sme centru pomohli. Naši kolegovia opravili chodník, pokosili a pohrabali trávu, zasadili kvety a osadili vtáčie búdky. Pre seniorov tak vytvorili akúsi oázu pokoja.

Veľmi sa tešíme úprimnej radosti nielen organizácií, detí, seniorov, ale aj našich zamestnancov, a preto sa do aktivity Naše mesto určite zapojíme aj budúci rok.