Vianoce vo VÚB banke

18. 12. 2018

Je tu predvianočný čas – čas obdarovávania. Vo VÚB banke sme Vianoce privítali hneď niekoľkými aktivitami pre našich zamestnancov.

Vychutnať si vianočnú atmosféru, možnosť vybrať darčeky pre svojich blízkych a prispieť tak na dobrú vec mali naši zamestnanci v Poprade, Banskej Bystrici aj Bratislave počas vianočných trhov chránených dielní z celého Slovenska, ktoré zamestnávajú znevýhodnených ľudí.

Pred niekoľkými rokmi sme sa rozhodli, že okrem pomoci chráneným dielňam vo forme zakúpenia vianočných darčekov pre zamestnancov, založíme tradíciu VÚB vianočných trhov. Nákupom darčekov v stánkoch chránených dielní a malých remeselných výrobcov sme podporili ľudí so zdravotným znevýhodnením a tak darček získal ďalšiu pridanú hodnotu. Tento rok sme sa tešili zo širokého sortimentu ako napríklad: handmade šperky a keramika, svietniky, zdobené nádoby či hračky a iné praktické výrobky do domácnosti z prírodných materiálov.

Na trhy prišla pozrieť aj Nadácia Pontis s Dobrým obchodom, v stánku ktorej sa doslova zaprášilo po obľúbených taškách z centra Dorka. Tieto tašky sú naozaj výnimočné, ich výroba spája ekologickú a sociálnu osvetu. Tašky v sebe skrývajú neľahký príbeh ženy, ktorá tašku ušila a na druhej strane príbeh, ktorý v sebe nesie samotný materiál – odpadové reklamné PVC banery, z ktorých je taška vyrobená. Viac o tomto mimoriadnom projekte si môžete prečítať v online magazíne Srdcovky.

VÚB vianočná párty sa konala v dvoch mestách – v Bratislave a vo Vysokých Tatrách. Zamestnanci z celého Slovenska sa patrične nahodili a zažiarili na obľúbenej udalosti roka. Inšpirovali sme sa hviezdami z červeného koberca a vytiahli zo šatníkov všetko čo sa blyští, ligoce či trbliece. Veď tohtoročnou témou a dress code bolo čo najviac „ŽIARIŤ“.

V Bratislave vystúpila kapela IMT SMILE s predskokanmi PANTY THIEVES. Naopak v Starom Smokovci si kolegovia zatancovali s kapelou PETER BIČ PROJECT a ako predskokan sa predstavil SAMO TOMEČEK s MILUJEM SLOVENSKO BAND.

Aké by to boli Vianoce bez vianočnej kapustnice? Ani na tohtoročnom posedení sme sa nezaobišli bez originálnej kapustnice, voňavého punču, vianočných kolied a samozrejme dobrej nálady. Počas nej sa k nám pridali aj členovia predstavenstva VÚB banky.

Ako vyzerá Bratislava z výšky 23. poschodia už vedia aj blízky a rodiny našich zamestnancov, ktorí sa mali možnosť zúčastniť na vyhliadke z centrály VÚB banky.

Nezabudli sme ani na najmenších, ktorí sa na Mikuláša tešili najviac. Ratolesti našich zamestnancov v Poprade si spolu s rodičmi užili rozprávkové popoludnie v kine pri premietaní animovanej komédie Grinch. V Bratislave deti privítal Mikuláš s anjelom a čertom, s ktorými deti s radosťou spievali, recitovali či kreslili.