Vo VÚB banke sme zbierali školské potreby pre deti v núdzi

06. 09. 2018

Deti sú naša budúcnosť a je veľmi dôležité vytvárať pre nich rovnaké podmienky na vzdelávanie. Do školy sa však s prázdnou taškou predsa nechodí! Preto sa VÚB banka rozhodla zapojiť do Zbierky školských pomôcok, ktorú organizovala Slovenská katolícka charita.

Hurá do školy! Koniec augusta sa spája nielen s koncom dovolenkového obdobia, ale aj s prípravou detí na nový školský rok. Táto príprava však niečo stojí. Nie všetci majú to šťastie, že si ju môžu dovoliť. V našom okolí je veľa rodín, pre ktorých je kúpa školských pomôcok, či nebodaj zabezpečenie celej školskej výbavy doslova boj o prežitie. Preto sa naši zamestnanci rozhodli vstúpiť do nového školského roka s lepším pocitom a podať pomocnú ruku deťom v núdzi.

Opäť tak dokázali, že majú obrovské srdce. Tentokrát sa rozhodli pomôcť deťom zo sociálne slabších rodín, krízových centier a detských domovov. Zbierali pre nich školské pomôcky – školské tašky, zošity, peračníky, perá, farbičky, pravítka,… jednoducho hocičo, čo deti využijú pri svojom štúdiu.

Koncom augusta sme na centrále VÚB banky zorganizovali výnimočnú zbierku. Vyzvali sme kolegov po celom Slovensku internou komunikáciou, aby prispeli do zbierky školských pomôcok aj na ostatných zberných miestach. Viacerí z nich nezaháľali a pri svojom nákupe prihodili do košíkov aj školské pomôcky. Ich záujem bol obdivuhodný. Do zbierky sa zapojili tí, ktorí z vlastnej skúsenosti vedia, ako je finančne náročné „vybaviť“ do školy svoje deti, no aj tí, ktorých rodinné rozpočty ešte nie sú zaťažené týmito výdavkami. Všetci tak spoločne pomohli naplniť školské tašky detí v núdzi.