VÚB banka ako exkluzívny partner súťaže EY Podnikateľ roka 2017

13. 03. 2018

„Poslaním tejto súťaže je nielen vzdať uznanie úspešným podnikateľom, ale aj informovať verejnosť o inšpiratívnych podnikateľských príbehoch. Činnosť a aktivity slovenských podnikateľov často presahujú hranice našej republiky a mali by sme byť na nich právom hrdí,“ hovorí Matej Bošňák, vedúci partner EY v Slovenskej republike a dodáva „Víťazi, držitelia titulu EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky, našu krajinu reprezentujú na svetovom finále v Monte Carle a tým predstavujeme svetu svojich najlepších podnikateľov.“

Z viac ako sto prijatých nominácií sa tento rok do súťaže kvalifikovalo dvadsaťosem podnikateľských osobností. Desaťčlenná porota súťaže hodnotila uchádzačov podľa medzinárodných kritérií: podnikateľský duch, inovácie, čestnosť a poctivosť / osobný vplyv, finančné výsledky, strategická orientácia, celoštátny/globálny dosah.

EY Podnikateľom roka 2017 Slovenskej republiky sa stal Michal Weis, zakladateľ spoločnosť IBL Software Engineering, spol. s r.o.

 

Držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2017 Slovenskej republiky sa stal Michal Weis a spoločnosť IBL Software Engineering, spol. s r.o.. Prestížne ocenenie si na slávnostnom ceremoniáli v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky prevzal z rúk vedúceho partnera EY Mateja Bošňáka, zakladateľa a celosvetového organizátora súťaže.

Priznám sa, že som ostal v prvom okamihu šokovaný, keď som začul svoje meno. Všetky príbehy večera boli úžasné a mal som svoj tip na víťaza, no takéto finále som ani vo sne nečakal. Cítim sa byť veľmi poctený týmto ocenením, ale zároveň viem, že nepatrí len mne, ale kolegom, ktorí firmu IBL tvoria a dávajú jej každý deň kus svojho srdca.“ sprostredkúva svoje pocity Michal Weis, zakladateľ a zároveň generálny riaditeľ IBL Software Engineering, spol. s r.o.

Jozef Klein, predseda poroty a držiteľ titulu EY Podnikateľ roka 2016 rozhodnutie poroty komentuje takto: „Podnikateľský príbeh Michala Weisa je o odvahe podnikať, ktorá sa spojila s cieľavedomosťou, nadčasovosťou, presným zacielením produktu na trhu, ale aj spojení sa so správnym zahraničným partnerom. Tento príbeh je o to pozitívnejší, že všetko je produkt ľudského umu a ľudskej tvorivosti.“

„V biznise potrebujete talent, odvahu, vytrvalosť a k tomu aj trochu šťastia. Naši víťazi sú dôkazom toho, že keď sa správne namiešajú tieto ingrediencie, vznikne vynikajúci recept na úspech. Gratulujem a som veľmi rád, že môžeme byť pri tom,“ povedal Andrej Viceník, člen predstavenstva a vrchný riaditeľ divízie Firemného bankovníctva Všeobecnej úverovej banky.

Finalistami súťaže EY Podnikateľ roka 2017 sa okrem víťaza stali:

  • Peter Dostál, Aliter Technologies, a.s.
  • Pavol Jakubec, I.D.C. Holding, a.s.
  • Lívia Naništová, Novplasta, s.r.o.
  • Ivan Vallo, robotec, s.r.o.

 

Víťazom kategórie EY Technologický podnikateľ roka 2017 sa stala spoluzakladateľka spoločnosti Novplasta, s.r.o., Lívia Naništová.

 

Titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2017, určený pre podnikateľov, ktorých firmy fungujú na trhu minimálne dva a nie viac ako päť rokov, si prevzala Lucia Čierna, Barbora Bilčíková a Petra Bilčíková, spoluzakladateľky spoločnosti Fertucha, s. r. o.