Zamestnanci VÚB sa prišli porozprávať na nekonferenciu

12. 11. 2018

Aj my, bankári, sme ľudia. Máme rôzne záujmy, koníčky, veci ktoré nás trápia, o ktoré by sme sa s našimi kolegami radi podelili a neformálne sa o nich porozprávali. Presne o tom bola prvá nekonferencia, ktorú sme pre našich zamestnancov pripravili začiatkom novembra.

Nekonferencia – čo to je a ako to prebieha? Nekonferencia je od kolegov pre kolegov. Témy si vybrali zamestnanci, prednášajúcimi boli zamestnanci, účastníkmi boli tiež zamestnanci a rozprávali sme sa o témach, ktoré nás bavia alebo trápia.

Zamestnanci si sami určili témy, o ktorých sa v trvaní 25 minút rozprávali. Tému jednoducho zapísali na tabuľu pri jedálni a kaviarni (tam sa zastavíme každý aspoň raz denne ☺). Autor témy sa automaticky stal moderátorom a bolo na ňom, akú formu nekonferencie zvolí. Mohla to byť prednáška, workshop či diskusia. Každý, koho daná téma zaujala, mal možnosť prísť do miestnosti a zapojiť sa.

Zamestnanci boli pri výbere tém naozaj kreatívni. Na prvej VÚB nekonferencii sme sa rozprávali napríklad o kryptomenách, dobrovoľníctve v Himalájach, o tom, prečo si niekedy nerozumieme, ale na rad prišli aj témy z pracovného prostredia. Bavili sme sa o akčnom pláne banky a našej angažovanosti, ale aj o tom ako si správne nastaviť Task Management.

Tešíme sa záujmu našich zamestnancov podeliť sa o svoje záľuby, skúsenosti či vychytávky s ostatnými, ktorí sa do diskusií aktívne zapájali.