Zamestnanci VÚB sa zapojili do #GivingTuesday

04. 12. 2018

Naši zamestnanci ukázali, že nie sú ľahostajní voči iným a my im ĎAKUJEME! V rámci členstva v skupine Firmy komunite sme zorganizovali tri aktivity, prostredníctvom ktorých sme mohli spoločne pomôcť ľudom v núdzi. Pomáhali sme darovaním krvi, zberom potravín a zberom oblečenia. A koľko sme vyzbierali?

VÚB Kvapka krvi je pravidelnou aktivitou, ktorá sa teší veľkému ohlasu zamestnancov. Tento rok sa nám v spolupráci s Národnou transfúznou službou Slovenskej republiky podarilo vyzbierať približne 16 litrov krvi. Zapojilo sa takmer 50 zamestnancov, z čoho podmienky darcu splnilo 36 ľudí.

S darovaním krvi budeme pomáhať a zachraňovať životy aj naďalej. Ďalšie odbery chystáme na 15.4., 19.8. a 2.12.2019.

V zbierke potravín sme zbierali vyše 300 kg trvanlivých potravín pre Potravinovú banku Slovenska, o.z., ktorá ich rozdelí ľudom v núdzi po celom Slovensku. Potraviny sa zbierali v mestách Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Poprad, Prešov, Prievidza, Zvolen, Lučenec, Nitra, Nové zámky, Trenčín, Žilina, Trnava. Bola to vôbec prvá zbierka potravín organizovaná vo VÚB banke.

Rovnako ako VÚB Kvapka krvi, tak aj zbierka oblečenia je opakovanou aktivitou, ktorá je medzi našimi zamestnancami veľmi obľúbená. Aj tento rok sa konala v spolupráci s Nadáciou Pontis v Bratislave, Poprade a Banskej Bystrici. Napriek tomu, že v jarnej zbierke sa podarilo vyzbierať okolo tony oblečenia a svoje šatníky si kolegovia poriadne vyčistili, v minulotýždňovej zbierke sme vyzbierali takmer 300 kg oblečenia, ktoré poputuje Združeniu mladých Rómov.